Naše příběhy

  • Honza Dolínek - "ALKU znám dlouho. Skoro od počátku. První roky pouze projektově, ale v posledních letech už i osobně ze spolupráce nadační, osobní či komunitně neziskové. ALKA rozhodně patří mezi organizace, které velmi rád doporučím do jakékoliv spolupráce a partnerství. Proč? Protože co ALKA slíbí, to dodrží. Protože ALKA u všeho co dělá přemýšlí a co neumí, rychle se naučí. Protože ALKA má velmi dobře srovnané životní a profesní hodnoty. Protože ALKA má smysl pro humor. Protože ALKA umí darovat i dostávat. Protože ALKA má obrovský potenciál do budoucna. Protože organizace jako ALKA potřebuje naše země jako sůl." (www.adato.cz)

  • Martin Andrle - "S Alkou spolupracuji už pár let, graficky upravuji výroční zprávy a některé další tiskoviny, fotografuji její akce. Alka je partička vždy mile naladěných lidí, kteří dělají nesmírně záslužnou práci pro ty, kteří se neobejdou bez péče. Jejich práce má hluboký smysl a stojí minimálně za obdiv a ještě lépe za pomoc." (http://martinandrle.cz/)

  • Martin Menšík - "S Alkou jsem se poprvé seznámil před rokem. Bylo mi tehdy nabídnuto moderování  1. benefiční akce pro Alku. Byla to pro mě velká čest a také silná zkušenost. Bylo mi umožněno doslova nasát atmosféru celého projektu a to když mi bylo nabídnuto, abych se ještě před akcí přidal k běžnému dennímu programu s klienty. Pamatuji si, že jsme tehdy pekli perník. Každý z klientů přiložil ruku k dílu a vzájemně se za pomoci personálu doplňovali. Také jsem zavítal do nácvikového kiosku, kde klienti byli za pomoci personálu v roli prodávajících. Bylo úchvatné dívat se na trpělivost a odhodlání, která sálala, jak z klientů tak jejich pomocníků. Tímto bych chtěl velice poděkovat všem z Alky za to, že mi ukázali jednu z cest života a bytí, která je většině lidí skrytá. To že je skrytá, ale nemění nic na důležitost toho, že by jsme ji měli všichni znát, zkusit se po ní projít a v  nejlepším případě vzít u toho ty, co to potřebují za ruku. Budete možná sami překvapeni o jak milé setkání se může jednat." (http://martinmensik-com.webnode.cz/)

Patříte mezi naše dobrovolníky? Napište nám, co vás s ALKOU pojí a proč je dobré být dobrovolníkem právě v Alce.

Nahoru