Kompas

"Já se opravdu na první setkání bála přijít, ale dostala jsem to od přítelkyně "befelem". Překvapilo mě, že jsem za celou dobu nenarazila na nepříjemného člověka. Všichni byli v pohodě, dokonce i slečna, která hlídala skoro dvě hodiny našeho Jakuba. Vypila jsem si horkou kávu, kterou mi uvařil někdo jiný :-) Bylo to prima a já se už MOC těším na další setkávání..." (odkaz na celou konverzaci : Marie H.M.)

KOMPASkompas

KOMPAS je projekt, který realizuje ALKA, o.p.s. s cílem poskytnout PODPORU, INFORMACE a PROSTOR těm, kteří dlouhodobě pečují o postiženého člena rodiny. Dlouhodobá a zejména osobně získaná zkušenost realizátorů projektu je zárukou, že s námi se NEZTRATÍTE.

Kompas se soustředí na 4 světové strany a vybírá si stěžejní oblasti ze života rodin s postiženými členy. Vyberte si to, co je vám nejbližší, co nejvíce vás zajímá a přidejte se k nám.

DALEKOHLEĎ!

Víte, že pečující osoby mají mnoho vlastností ideálního zaměstnance? Pomůžeme vám udělat první kroky k tomu, abyste se mohli znovu zapojit do pracovního procesu.

Přijďte se naučit základy práce s PC a angličtiny, přijďte se poradit a nechat inspirovat těmi, kdo své první kroky mají za sebou. 

NEVYTAHUJ SE, ROSTU!

Je jasné, že postarat se o své dítě je pro většinu rodičů samozřejmé. Péče o dítě s postižením s sebou však nese mnoho specifik a úskalí, na která nás nikdo nepřipravil.

Přijďte do našich kurzů vedených odbornými lektory načerpat informace, které vám umožní řešit s jistotou i náročné situace a zároveň si zachovat vlastní pohodu a zdraví.

ROZKVÉTÁM.

Vaše dítě je pro vás na 1. místě a obětavě o ně pečujete. Kdo ale pečuje o vás?

Rádi se tohoto úkolu, alespoň do určité míry, ujmeme. Je libo celostní medicínu, masáže, nebo něco dalšího? Přijďte se k nám nechat hýčkat a užijte si to!

NESEĎ DOMA!

Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná a sdílená starost poloviční.

Přijďte do našeho Klubu pro rodiče, který nabízí prostor pro pravidelné setkávání, sdílení, společné tvořivé činnosti a také debaty s hosty nad tématy pro nás zajímavými.

Víte, jak funguje náš rodičovský klub?

Vždy jednou za 14 dnů v úterý od 14-16 hod se otevírají dveře RODIČOVSKÉMU KLUBU.

V tuto dobu mají účastníci 1+1 hodinu odlehčovacích služeb pro své postižené dítě zdarma.

Moc se na vás těšíme.

 

Hlavním partnerem projektu je Nadační fond AVAST, který jej podpořil částkou 300 000 korun a podporuje jej i Město Příbram, které přislíbilo účast svých odborníků na vzdělávacích aktivitách. Za jejich podporu velmi děkujeme.

Nahoru