Odlehčovačky se Světluškou

P3283077Již počtvrté realizujeme projekt podpořený Nadačním fondem Českého rozhlasu Sbírkou Světluška zaměřený na odlehčovací služby

Odlehčovací služby jsme začali poskytovat v březnu 2010 a zpočátku byly velmi málo využívané, rodiče měli obavy nechat své dítě bez dozoru s cizími lidmi a teprve po prázdninách téhož roku, kdy měli možnost vyzkoušet si několik hodin odlehčovacích služeb zdarma je začali opravdu využívat. 

Od té doby jsme řešili opačný problém - nedostatečnou kapacitu této služby, kterou jsme měli velmi podfinancovanou. Situace se změnila zásadním způsobem až v roce 2012, kdy nám Světluška poprvé tuto službu podpořila. Postupně se dařilo uspokojit požadavky rodičů a díky tomu, že podpora ze strany Světlušky je pravidelná nakonec tato služba získala i další potřebné finance ze státního rozpočtu. 

Aktuálně jsme schopni uspokojit požadavky klientů a jejich rodičů v zásadě ihned a v loňskémP6063860 roce jsme mohli zavést pravidelně jednou za měsíc víkendové odlehčovačky a prodloužit provozní dobu této služby do 17 hodin tak, aby i rodiče, pracující na plný úvazek, měli možnost si své děti vyzvednout sami, bez nutnosti hledat někoho, kdo dítě vyzvedne, aby nemuseli odcházet z práce. 

Velmi si vážíme podpory Světlušky, protože významně pomohla v rozvoji odlehčovací služby a, jako každý rok, i letos se v rámci toho projektu snažíme zkvalitnit tuto službu a posunout ji zase o krok dále. 

Pokud máte chuť, přečtěte si o odlehčovacích službách něco více, případně se podívejte, kde všude ještě Světluška pomáhá. 

 

Nahoru