Oslava 10. narozenin Alky

Nevybíráme si, co nás v životě potká, ale vždy si můžeme vybrat, jak se k tomu postavíme. S odhodláním, vírou a kapkou štěstí se mohou dít zázraky. Ať se dějí právě Vám!

Takové bylo motto oslavy 10. narozenin Alky, které jsme oslavili v neděli 14. června 2015 v areálu Penzionu Nový rybník. Pozváni byli ti nejúžasnější zaměstnanci, které Alka má, společeně se svými partnery a dětmi. Pozváni byli také členové Správní a Dozorčí rady a samozřejmě Zakladatelé, bez nichž by vlastně žádnou oslavu nebylo třeba pořádat, protože bez nich by nikdy nebyla ALKA.

...Psal se 25. duben roku 2005 a zdá se, jako by to bylo právě včera, kdy se zakladatelé ALKY rozhodli, že nechtějí jen čekat na chvíli, kdy se v Příbrami objeví někdo, kdo bude mít opravdu zájem  začít se komplexně starat o handicapované lidi a rozhodli se, převzít iniciativu sami. Zakladatele pojila jedna zásadní věc - buď byli rodiči takových dětí, nebo profesionálové, kteří se o tyto děti starali a trápil je nedostatek služeb pro osoby s kombinovaným postižením a jejich rodiny v Příbrami a okolí. A tak vznikla ALKA... více zajímavostí z historie ALKY si můžete přečíst na našich webových stránkách.

Na oslavě se sešlo neuvěřitelných 69 lidí, které ALKA zajímá a kteří zajímají ALKU. Během oslavy si mohli všichni, kdo právě měli chuť, vyzkoušet tradiční rekreační sporty, jako je tenis nebo beachvoleyball. Pro ty, kdo chtěli vyzkoušet něco nového, byly připraveny lekce NORDIC WALLKING. Pro všechny děti byly připraveny zábavné úkoly a soutěže pod vedením pracovníků organizace Kolotoč. Zcela netradiční součástí oslavy byl Fotokoutek, kde bylo možno se naaranžovat parukami, klobouky či brýlemi, nechat se vyfotit profesionálním fotografem a především si fotografie hned na místě prohlédnout a odnést. Celou akci fotodokumentoval (nechtělo se mi napsat, že dokumentoval, mohlo by to být zavádějící a mohlo by to vyvolat dojem, že dělal i jiné záznamy než ty fotografické :-)) Martin Menšík. Martinovi patří poděkování  za precizní a rychlé zpracování fotek a především za jeho dobrovolnictví. Děkujeme!

Všem, kteří přišli s ALKOU oslavit krásné 10. narozeniny, děkujeme a ALCE přejeme nejméně dalších 1000 let s těmi nejskvělejšími lidmi, které tahle planeta zná :-)!!!

Nahoru