Školení pracovníků - Individuální plánování 2

Ve dnech 8. - 9. září 2015 proběhl v Alce Kurz Individuální plánování 2 pro pracovníky v sociálních službách.

Záleží nám na tom, aby pracovníci Alky, měli dostatek teoretických vědomostí a nástrojů ke kvalitnímu a profesionálnímu poskytování služeb.

První den byl věnován MAPOVÁNÍ klienta: 

 

Mapa by měla najít vhodný směr pro život člověka, pomoc člověku a jeho rodině, aby se dostali z jednoho místa na druhé ....

Mapující průběh provází: příběh (historie), sny, obavy, noční můry, co rád klient dělá, v čem je dobrý a jaké jsou jeho potřeby,akční plán, uzavření mapy.

Druhý den byl věnován CESTĚ samotného klienta:

 

Cesta je nástroj, který velice hluboce přemýšlení o změně, ke které by mohlo dojít. 

Cesta je intenzivní a je zaměřená na změnu, co udělat pro to, abychom se posunuli. Určuje jasné kroky, které je třeba ke změně udělat. Cestu řídí dva facilitátoři.

A jak to vidí účastníci kurzu? Kurz byl velice prakticky a konkrétně zaměřen. Vyzkoušeli jsme si, po důkladné průpravě, týmově vytvořit mapu i cestu k dosažení cílů. Jedna metoda zabere cca 2-3 hodiny času (nám to trvalo o trochu déle). Bylo důležité si to vyzkoušet na vlastní kůži a při tom konzultovat konkrétní otázky? "proč, dělám to dobře, kdybych to udělal jinak, fungovalo by to? ​Atmosféra byla příjemná, očekávající a závěr kladně hodnocen od všech pracovníků.

Nahoru