Nácvikový kiosek

P1295801Nácvikový kiosek vznikl z bývalé vrátnice nemocničního areálu, ve kterém sídlíme a je vzdálen pár desítek metrů od našeho Centra. Je využíván klienty sociální rehabilitace pracovní a otevřen byl v květnu 2012.

Kiosek je dalším krokem pro klienty do pracovní rehabilitace zařazené. Umožňuje jim trénovat pracovní návyky v kontaktu s běžnou populací, čímž se zlepšují jejich komunikační a sociální dovednosti, zvyšuje se jejich sebevědomí a především mají pocit, že i přes svůj handicap mohou dělat práci, která má smysl.

Zákazníci kiosku zde mohou nakoupit jednak nakládané hermelíny, které jsou připravené podle našich receptur, keramiku a další výrobky, které vznikají v rámci terapií a kreativních činností v našem Centru, nápoje, kávu a drobné občerstvení

Nácvikový kiosek má své pravidelné zákazníky a naše zkušenosti jsou takové, že přínosP1295789 tento způsob pracovní rehabilitace nejen pro naše klienty, ale i pro ty, kteří v našem kiosku nakupují. Mohou totiž na vlastní oči vidět, že lidé s handicapem jsou vlastně stejní jako my všichni - mají své touhy, radosti a starosti a po malých krůčcích se tak tvoří vazby k lidem, kteří se dlouhou dobu pohybovali na okraji společnosti. Tento stav se mění velmi pomalu a nácvikový kiosek je unikátní právě tím, že k jeho změně napomáhá. 

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás

 

Nahoru