Vaření

Vaření patří k velmi oblíbeným činnostem našich klientů a to nejen proto, že výsledek svého snažení mohou hned vidět, ale také sníst. Klienti si mohou vyzkoušet přípravu různých pokrmů od začátku do konce. Nácviková kuchyň je speciálně uzpůsobená tak, aby vařit mohli i vozíčkáři. Nemá spodní skříňky a vrchní skříňky jsou umístěné tak, aby do nich klienti dosáhli.

Mysleli jsme i na klienty, kteří kvůli svému postižení používají jen jednu ruku a kuchyň je tak kromě standardního nádobí a náčiní vybavená i speciálními pomůckami, které umožňují krájet, sekat a vařit  jednou rukou. Díky tomu se tak k vaření dostanou i ti, kteří nemají příležitost si to zkusit třeba doma.

Každý týden přichází na řadu jedno jídlo, které si klienti vyberou. Přípravu daného pokrmu si projdou nejprve teoreticky. Seznámí se se surovinami, které jsou na jeho přípravu nezbytné, proberou technologický postup včetně potřebného vybavení. Ráno před samotným vařením pak v doprovodu pracovníků dojdou na nákup vybrat potřebné suroviny a akce vaření může začít.

vaření DS2