Výroba svíček

Tvoření svíček je nádhernou alchymií, při které mícháme barvy, vrstvíme je v jedinečných kombinacích, učíme se umění vůní. Proto jsme se rozhodli používat při jejich popisu poetický jazyk, jako by se jednalo o parfémy nebo kolekce šatů na přehlídce. Svíčky vyrábíme v originálních edicích. Každá má své jméno, charakteristické barvy a vůni.

V rámci sociální rehabilitace vyrábíme v Alce každý týden vonné svíčky nejrůznějších tvarů a barevných kombinací. Když celou Alku provoní příjemná vůně, znamená to, že právě začal proces výroby svíček.

Jak probíhá výroba svíček v Alce?   Podívejte se na video 🙂

Postupujeme v několika krocích, které je třeba dodržet, aby byl výsledek dokonalý. Tavíme vosk, stříháme a uzlujeme knoty, které je třeba důkladně upevnit, aby se při výrobě nepohnuly. Rozpuštěnou hmotu obarvenou na nejrůznější odstíny s přídavky vůní naléváme do připravených forem.

U vícebarevných svíček je důležité nechat vrstvu hmoty ztuhnout a teprve poté můžeme do formy přidat další odstín. Svíčky po ztuhnutí vyklopíme z forem, očistíme a dekorujeme, aby krásně vypadaly. Na každou svíčku umístíme štítek s informacemi o výrobku. Štítky je třeba připravit, poskládat a navázat. Výroba svíček nás učí novým dovednostem, podporuje rozvoj jemné motoriky a výsledek rozhodně stojí za to. Je nejen krásný, ale i voňavý.

Naše svíčky udělají radost každému. Zakoupit je můžete v našem kiosku jednotlivě, nebo v krásných dárkových sadách.

svíčky1
croppedImage_1664449584476